top of page

SexyPöxyt aloittaa yhteisölle kohdennetun osakeanninSexyPöxyjen erilainen jalkapallotarina ottaa uuden askeleen.


Pöxyjen pysymistä edesauttamaan ylhäällä – ja kenties vielä ylempänä – on alkuvuonna perustettu SexyPöxyt Oy.


Yhtiö on perustettu tarjoamaan mahdollisuuden kaikille Pöxyperheen nerokkaille jäsenille, kannattajille ja muille jalkapallosta kiinnostuneille olla mukana tekemässä tärkeää asiaa omilla ehdoillaan. Suur-Laaksolahden ylpeys avaa Pöxyjen sepaluksen kaikille, jotka haluavat olla kiinteästi mukana ensi vuonna 40-vuotispäiväänsä juhlistavien Pöxyjen toimintaa omistajina. Tai tarkennetaan.


SexyPöxyt Oy vastaa edustusjoukkueen toiminnasta ja kehityksestä, mutta luonnollisesti perustetun – ja vielä sataprosenttisesti SexyPöxyt ry:n omistaman – yhtiön kantavana ajatuksena on koko seuran ja seuran joukkueiden hyvinvointi.


Alkujaan yksi edustusjoukkue on paisunut kattamaan naisten jalkapallon (PitsiPöxyt), A-junioritoiminnan (Pöxy-Tronit), kakkosjoukkueen (Pöxyt TNT:n), väkevän ikämiestoiminnan (SuxiBoxit) sekä tuoreimpana tulokkaana B-juniorit.


Mitä toimivampi Oy on, sitä enemmän sataa koko seuran laariin. Ja vahvemmaksi tulee seuran rooli espoolaisena nuorten aikuisten ja aikuisten jalkapallon erikoisseurana – ylpeästi, nerokkaasti ja paikallisesti, mutta aina nöyrästi.


Vaikka suurmesenaatteja arvostamme, ei SexyPöxyt Oy:sta ole tarkoitus rakentaa vain jonkun tai harvojen omistamaa seuraa. Haluamme antaa kaikille Pöxyille ja Pöxy-mielisille mahdollisuuden olla mukana osakeannin kautta. Osakeanti käynnistyy 21. maaliskuuta ja tarjolla on kolme eri osakesarjaa.


Osakeannissa on tarjolla kolme eri osakesarjaa


Born Loser -osake on arvokkain ja merkittävin. Hälytys-osakkeella pääset mukaan valittuun joukkoon pitkäjänteisesti varmistamaan, että Pöxyt pyörivät jatkossakin. Persposki-osakkeella pääset mukaan perheeseen pysyvästi.


Toimi nyt. Seuralla ei ole hätää, me voimme hyvin, mutta sitä arvokkaampi seura on, mitä enemmän ihmisiä on seuran tulevaisuuteen vaikuttamassa. Tässä on nerokas tapa olla sitä vaikuttamista tekemässä hyvän asian, jalkapallon, puolesta.

Lisätietoja yhtiöittämisestä löydät osakeannin sivuilta: https://www.sexypoxyt.com/osakeanti

Comments


bottom of page